חקירת תאונות דרכים- עיקרי התהליך

בכל מקום שבו מתנהלת תנועה של כלי רכב, תאונות עלולות להתרחש. אחת המשימות שעומדות בפני משטרת התנועה ובעלי חברות ועסקים עם ציי רכב היא הפקת לקחים מושכלת שבעזרתה מונעים וממזערים את הסיכוי להתרחשות התאונה הבאה. תחום חקירת תאונות הדרכים נועד בדיוק לשם כך, לזהות את הסיבות לתאונה, לתקן ולהדגיש נהלים ובסופו של דבר להציל חיים ולחסוך בעלויות. מי רשאי לבצע חקירת תאונות דרכים וכיצד הדבר מתבצע בפועל? להלן כל המידע.

חקירת תאונות דרכים – לגילוי הסיבה המדויקת

כל תהליך חקירת תאונות דרכים כולל מספר אמצעים (מפורטים בהמשך) שתפקידם לגלות את הסיבה המדויקת שהובילה להתרחשות התאונה. ישנן כמה סיבות מרכזיות שבגינן תאונות דרכים מתרחשות:

הגורם האנושי, טעויות אנוש תמיד מהוות חלק ארי בכל הקשור לסיבות לתאונות דרכים. האדם יכול תמיד לטעות (שיקול דעת) או להיכשל מבחינה גופנית (הירדמות על ההגה, למשל).

תנאי הדרך,בורות בכביש, תמרורים שאינם גלויים, ראות לקויה.

תקלות בכלי הרכב, כגון בלמים שאינם מתוחזקים היטב.

כיצד מתבצע תהליך החקירה?

חוקר תאונות דרכים הינו איש המקצוע הבלעדי שעמו יש להיוועץ לשם גילוי סיבת התאונה המדויקת. חקירת תאונות דרכים על ידי בעל מקצוע זה מגבירה את הסיכויים להשגת תוצאות חותכות ומהימנות והדבר נעשה  חקירות ניזקיןבאמצעות כמה פעולות מרכזיות, בין היתר על ידי לקיחת "עדויות" מזירת התאונה עצמה, תיעוד על ידי צילומים, תשאול, חקירה ועוד. לאחר סיום החקירה, החוקר מעביר את מסקנותיו לגוף עמו הוא עובד כגון חברות ביטוח, משטרת ישראל, בעלי חברות ועסקים פרטיים וכל לקוח אחר. למעשה, חוקר תאונות חקירות ניזקיןהדרכים מסוגל לתת ייעוץ לחברות ביטוח (במקרים של הונאות ביטוח למשל), להעביר הדרכות לבעלי ציי רכב (חברות, עסקים וארגונים אחרים), לבנות מערך נהלי בטיחות וכמובן, לבצע הפקת לקחים במקרי תאונה ולחדד נהלים קיימים וייעוץ בתחום חקירות נזיקין. חוקרי תאונות דרכים אף מזומנים לעתים קרובות לבתי משפט כדי למסור את מסקנותיהם המקצועיות באשר לסיבה להתרחשות תאונה ושרשרת האירועים שגרמו להם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s